POMAGAMY USUNĄĆ BÓL.

Łokieć tenisisty Lublin

Czym jest łokieć tenisisty? To schorzenie stawu łokciowego, polegające na uszkodzeniu ścięgna przyłączającego mięśnie przedramienia ze strony zewnętrznej do wypukłości kostnej łokcia. Objawia się bólem w okolicy stawu łokciowego promieniującego do nadgarstka podczas prostowania łokcia przy zewnętrznym oporze tego ruchu, prostowania i obrócenia dłoni do zewnętrznej strony oraz prostowania zgiętych palców. Dotyk a częściej mężczyzn niż kobiet, a początki objawiają się w wieku 30-50 lat. Przyczyną może być długotrwała praca zawodowa wymagająca powtarzalności ruchów przedramienia oraz uprawianie sportu z użyciem rakiety, a także wzmożona aktywność fizyczna uosób w średnim wieku.

Zadzwoń i zapisz się

LECZENIE I REHABILITACJA

Leki mogą zlikwidować ból, ale jeśli powtarzalność ruchów będzie kontynuowana, to ból nie ustąpi. Leczenie nie jest proste, ponieważ od zdiagnozowania odpowiedniego typu urazu zależy droga zdrowienia. Rehabilitacja łokcia obejmuje takie zabiegi, jak krioterapia, jonoforeza i ultradźwięki, fala uderzeniowa, głęboki masaż poprzeczny.

 

 

 

MASAŻ PRZECIWBÓLOWY NA ŁOKIEĆ TENISISTY

Masaż jest jedną z podstawowychczynności zalecanych na rehabilitacji. Chory może korzystać zmasażu klasycznego lub sportowego w zależności od jego potrzeb.Warto zaznaczyć tu różnicę, że wersja klasyczna polega napozbyciu się napięcia z mięśni i przyniesieniu ulgi, natomiastwersja sportowa masażu jest dużo intensywniejsza i zalecana jestsportowcom. Masaż poprzeczny w obrębie łokcia rozgrzewa mięśniei rozluźnia, usprawniając ruchy. Regularna pomoc fizjoterapeutypomoże zregenerować mięśnie i ścięgna.