MASAŻ PRZECIWBÓLOWY LUBLIN

Ból pleców

Ból pleców stał się w ostatnim czasie powszechną dolegliwością wielu ludzi, co wiąże się z nieodpowiednią higieną pracy, siedzącym stylem życia, stresem, urazami, nieodpowiednią pozycją podczas snu, korzystaniem z niewłaściwego materaca lub poduszki i z wieloma innymi aspektami życia codziennego.

Umów wizytę

CZYM JEST BÓL PLECÓW?

Ból pleców jest jednym z najczęstszych dolegliwości, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie. To uczucie dyskomfortu i bólu w dolnej części pleców może mieć różne przyczyny, takie jak nieprawidłowa postawa, brak aktywności fizycznej czy kontuzje. Bez wątpienia jest to dolegliwość, którą warto skonsultować z lekarzem, ponieważ w przypadku zaniedbania problem może się pogorszyć.

Do bólu dochodzi na skutek nadmiernego spięcia mięśni lub choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Przykrym dolegliwościom często towarzyszy również utrata masy ciała, wysoka gorączka, ból w nogach, migrena, drętwienie rąk i wiele innych. Czasami ból pleców nie jest groźny. Może zdarzyć się na skutek przeciążenia np. podczas dźwigania ciężkich przedmiotów lub wykonywania ćwiczeń. Jednakże jeśli przypadłość ta utrzymuje się dłuży czas (ponad tydzień, miesiąc), pojawiają się dreszcze lub wysoka temperatura, jest bardzo nasilona i pojawia się nagle, niezbędna jest wizyta u lekarza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. W zależności od konkretnego przypadku może zostać przeprowadzone badanie np. RTG kręgosłupa, inne badania obrazowe lub wdrożona farmakologia lub fizykoterapia. Bardzo często wystarcza sam masaż przeciwbólowy, który rozluźnia poszczególne mięśnie, pozwala się zrelaksować i zredukować stres.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MASAŻ PRZECIWBÓLOWY?

Masaż jest rewelacyjnym sposobem na złagodzenie bólu. Choć wielu z nas polega na tabletkach przeciwbólowych, masaże mogą być skuteczną alternatywą. Po pierwsze, masaż pozwala na całkowite odprężenie, co przekłada się na zmniejszenie napięcia w mięśniach i zmniejszenie bólu. Po drugie, masaże poprawiają krążenie krwi, co pomaga w regeneracji tkanek. W końcu, masaże poprawiają stan naszej psychiki, zmniejszając stres i poprawiając nastrój. Zatem nie czekaj, zarezerwuj już dziś swój masaż, by zapomnieć o bólu i zacząć żyć na nowo.

Poszukujesz profesjonalnego masażysty, który przeprowadzi skuteczny masaż przeciwbólowy? Zapraszamy do Dotyku Relaksu! Jestem wykwalifikowanym masażystą (ukończyłam Wielkopolską Szkołę Masażu, liczne kursy i szkolenia). Nieustannie się rozwijam i podnoszę swoje kwalifikacje, aby wykonywana przeze mnie praca była na najwyższym poziomie. Każdy masaż dostosowuje do konkretnej jednostki chorobowej lub dolegliwości, na podstawie rozmowy wstępnej lub diagnozy. Zawsze bazuje na własnej wiedzy i doświadczeniach w pracy z klientami o różnych potrzebach. Zapraszam do dokładnego zapoznania się z moją ofertą ból pleców Lublin, masaż przeciwbólowy. Masz pytania z nią związane? Zapraszam do kontaktu, a chętnie na wszystkie odpowiem.

Jeśli cierpisz z powodu bólu pleców, masaż może okazać się pomocny w zmniejszeniu dyskomfortu. Masaż jest jednym ze sposobów na złagodzenie napięcia mięśniowego, które często prowadzi do bólu pleców. Poprzez odpowiednie manipulowanie mięśniami, masaż może znacznie poprawić ruchomość kręgosłupa oraz zmniejszyć odczuwanie bólu. Warto także zauważyć, że masaż może przynieść ulgę zarówno w bólu ostro as w bólu przewlekłym, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób z różnym stopniem dyskomfortu. Jest to z pewnością sposób na poprawę jakości życia oraz zmniejszenie napięcia i stresu w ciele.