Dotyk_relaksu_masaż_dla_relaksacyjny

Masaż relaksacyjny – czy warto?

by

in

Masaż relaksacyjny to technika masażu skupiająca się na redukcji stresu i napięcia mięśniowego, a także na poprawie ogólnego samopoczucia. Jego celem jest wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego relaksu, co pozytywnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł.

Korzyści płynące z masażu relaksacyjnego

 1. Zmniejszenie napięcia mięśniowego: Regularny masaż pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni, co jest szczególnie korzystne dla osób prowadzących siedzący tryb życia lub doświadczających przewlekłego stresu.
 2. Poprawa krążenia: Masaż wspomaga przepływ krwi i limfy, co pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i dostarczaniu tlenu oraz składników odżywczych do komórek.
 3. Lepszy sen: Masaż relaksacyjny pomaga w poprawie jakości snu, redukując bezsenność i problemy ze snem związane ze stresem.
 4. Redukcja poziomu kortyzolu: Masaż pomaga obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu, co prowadzi do poprawy samopoczucia psychicznego.
 5. Wzrost endorfin: Sesje masażu zwiększają poziom endorfin w organizmie, co przynosi uczucie szczęścia i relaksu.
 6. Wzmacnianie układu immunologicznego: Poprzez redukcję stresu i poprawę krążenia, masaż przyczynia się do lepszego funkcjonowania układu odpornościowego.

Przebieg sesji masażu relaksacyjnego

Sesja masażu relaksacyjnego zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut. Rozpoczyna się od rozmowy z terapeutą, który ustala obszary, na których należy się skupić. Pacjent leży na stole do masażu, a terapeuta używa olejków eterycznych, aby ułatwić poślizg dłoni i dodatkowo wspomóc relaksację. Cała sesja odbywa się w spokojnej atmosferze, przy relaksacyjnej muzyce i przyciemnionym świetle.

Dla kogo jest przeznaczony masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest idealny dla osób w każdym wieku, które poszukują sposobu na redukcję stresu, poprawę samopoczucia i ogólną relaksację. Szczególnie polecany jest dla osób pracujących w stresujących warunkach, sportowców po intensywnych treningach oraz dla tych, którzy borykają się z przewlekłymi bólami mięśni i stawów.

Przeciwwskazania

Mimo wielu korzyści, masaż relaksacyjny nie jest zalecany w pewnych sytuacjach. Przeciwwskazaniami mogą być:

 • Aktywne infekcje skórne
 • Świeże urazy
 • Stany zapalne
 • Nowotwory
 • Ciąża (w niektórych przypadkach)

Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem regularnych sesji masażu, szczególnie jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *